Informacje o nas

    Od 2011 roku organizujemy wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach kolonii letnich, których uczestnikami są dziewczęta i chłopcy z Polski i Niemiec. W ramach współpracy fundacji Vitaregionem z Domem Wczasow Dziecięcych w Przemkowie i Schullandheime w Bautzen w tym samym okresie spotykają się na koloniach uczestnicy w Polsce i w Niemczech. Grupy liczą 40 0sób ( 20 polskich i 20 niemieckich uczestników) i zakwaterowane są odpowiednio w Przemkowie (DWD) i w Sohland an der Spree (Schullandheime "Sonnenblick"). Kolonie wspierane są także przez Polsko-Niemiecką wymiane Młodzieży (DPJW). Corocznie wyjazdy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Program kolonii przewiduje szereg działań zarówno typowo rekreacyjnych jak tez możliwość doskonalenia językowego w bezpośrednich zajęciach w grupach mieszanych.

OD WAKACJI 2011 ROKU W RAMACH WYMIANY Z WYPOCZYNKU SKORZYSTAŁO PONAD 350 UCZESTNIKÓW 


NASI UCZESTNICY

Uczestnicy kolonii to dzieci i młodzież w wieku od 11 do 17 lat. Chęć udziału może zgłosić każdy kto chce spędzić 10 dni wśród koleżanek i kolegów z którymi będzie mógł porozumiewać się nie tylko w rodzimym języku. Dotychczasowi uczestnicy zawsze legitymowali sie dużą dozą humoru i chęci współdziałania z rówieśnikami. Zabawy i śmiechu bywa przy tym bardzo dużo. Mimo dość dużego przedziału wiekowego wszyscy świetnie się rozumieją. Młodsi mogą liczyć na pomoc starszych a ci mają kogo wziąć pod swoją opiekę. Prawie jak w domu:) Kilkakrotnie zdarzały się w składzie rodzeństwa, które także świetnie się bawiły.


NASZA KADRA

Naszą kadrę wychowaczo-opiekuńczą tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem  pedagogicznym, na codzień pracujący w szkole. Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie zapewnia wspaniałą kadrę prowadzącą grupy przez cały rok kalendarzowy. Kadrę kolonii w Niemczech zapewnia partner Schullandheime Bautzen i są to również wychowawcy, którzy przyjeżdżają do Polski. Wszyscy tworzą bardzo zgrane zespoły doskonalące swoje działania także na spotkaniach roboczych przed wakacjami  i po wypoczynku. Programy są zawsze opracowywane i konsultowane wspólnie co gwarantuje zadowolenie każdej ze stron.


Kontakt

KOLONIE POLSKO - NIEMIECKIE 2015

FUNDACJA "Vita regionem"

+48 662 234 106
+48 608 478 296