KOLONIE 2020

Fundacja Vita regionem informuje że w roku 2020 kolonie polsko-niemieckie nie bedą organizowane z powodu przedłużającego się zagrożenia epidemii Covid19. Wszystkich potencjalnych uczestników przepraszamy i życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku w gronie rodzinnym.


 KOLONIE 2019 

KOLONIE POLSKO - NIEMIECKIE 2019 JUŻ ZA NAMI. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA WYBÓR WSPÓLNYCH WAKACJI W TAKIEJ WŁAŚNIE FORMIE A WASZYM RODZICOM ZA ZAUFANIE KTÓRYM JUŻ PO RAZ DZIEWIĄTY OBDARZYLI ORGANIZATORÓW TEGO PROJEKTU.
ŻYCZYMY UDANEJ DRUGIEJ POŁOWY WAKACJI A 
WSPOMNIENIA Z ZAKOŃCZONYCH KOLONII ZNAJDZIECIE NA KANALE YOU TUBE FUNDACJI VITA REGIONEM. 
ZPRASZAMY
 

RELACJE Z KOLONII 2018 

 

Kolonie polsko-niemieckie 2018 dobiegły końca. 
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą je wspominać mile. 
 
ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU.
 
 
 
Prosimy o punktualne przybycie po odbiór dzieci

   

 

  


RELACJA Z KOLONII 2017 DZIEŃ PO DNIU !

WYSTARTOWALIŚMY !

 Kolonie rozpoczęły swój program. W miarę technicznych mozliwości będziemy prezentować krótkie relacje z naszych działań. W tym roku ze względu na pewne problemy ze stałym dostępem do sieci prosimy o cierpliwość i zaglądanie na naszą stronę :)

 NA RAZIE MAŁA FOTO MIGAWKA Z KOLONII W NIEMCZECH

     

    

  

Dziękujemy wszystkim gosciom, którzy odwiedzili naszą kolonię podczas tegorocznego pokazu talentów. Wiele się działo i zapewne ta edycja również przejdzie do historii spotkań.

 

    To juz prawie koniec naszej kolonii. W sobotę 22 lipca ekipa z Przemkowa odwiedziła Zieloną Górę. Tam obok wodnych szaleństw w Aquaparku odwiedziliśmy także galerię handlową gdzie wszyscy zakosztowali smakowitych lodów w prezencie od naszego partnera Schulandheime. Później bezpiecznie wróciliśmy do "naszej bazy" i powoli zaczynamy myśleć o powrotach. Jutro jeszcze miłe podsumowania rozmaitych działań z całej kolonii, wręczenie dyplomów, nagród, pamiątek itp. a potem chwile pożegnań z naszymi nowymi przyjaciółmi i powrót do domu. 

 

 

Grupa powracająca z Niemiec wyruszy ok. godz. 9.00 a zatem planowany powrót jest ok. godz. 11.30-12.00 do Chocianowa na parking pod halą sportową gimnazjum. 

Natomiast grupa z Przemkowa wyjedzie ok. godz. 13.30 i dotrze na ten sam parking ok. godz. 14.00.

PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW W CELU ODBIORU DZIECI I MŁODZIEŻY.

 DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE ORGANIZATOROM WYPOCZYNKU ZAUFANIE I ZAPRASZAMY DO DALSZEJ WSPÓŁPRACY 

Z FUNDACJĄ "VITA REGIONEM"

ZAPRASZAMY KOLONISTÓW NA FORUM

PROSIMY O WASZE OPINIE I WSPOMNIENIA Z KOLONII

WIR BITTEN ALLE CAMPTEILNEHMER UM EURE ERINNERUMGEN

 

 

 


KOLONIE POLSKO-NIEMIECKIE 2016

KOLONIE 2016 

 
 
PONIEDZIAŁEK/MONTAG 25 VII
   
WTOREK /DIENSTAG  26 VII
 
 
ŚRODA / MITTWOCH 27 VII
 
 
CZWARTEK / DONNERSTAG 28 VII
PIĄTEK /FREITAG 29 VII
SOBOTA / SAMSTAG 30 VII
 
 
ZAPROSZENIE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NASZYCH KOLONISTÓW 
NA PREZENTACJE ARTYSTYCZNE "TALENCIAKÓW" 
W PONIEDZIAŁEK 1 SIERPNIA
O GODZ. 17.OO 
W LETNIM AMFITEATRZE DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH
 
NIEDZIELA /SONNTAG
 
PONIEDZIAŁEK/MONTAG 1 VIII 2016
 
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM 
I GOŚCIOM, KTÓRZY ODWIEDZILI NAS NA KONCERCIE FINAŁOWYM. 
PEŁNY ZAPIS JUZ WKRÓTCE A NA RAZIE TRADYCYJNE RELACJE Z CAŁEGO DNIA.
  
 
WTOREK/DIENSTAG 2 VIII
 
 
ŚRODA /MITTWOCH 3 VIII
ZAKOŃCZENIE KOLONII 2016
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KOLONII ZA TEGOROCZNY UDZIAŁ
 I ZAPRASZAMY ZA ROK. 
 
 
PONIŻEJ ZAMIESZCZAMY JESZCE FILMY PREMIUM !!!
    
 
 

RELACJA DZIEŃ PO DNIU Z ROKU  2015 

 
PO 9 DNIACH WYPOCZYNKU DO DOMÓW POWRÓCILI WSZYSCY KOLONIŚCI. POZIOM ZADOWOLENIA NAJLEPIEJ BĘDZIE MOŻNA OCENIĆ Z WYPOWIEDZI NA FORUM KOLONISTÓW DO KTÓREGO ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW JAK RÓWNIEŻ RODZICÓW, PRZYJACIÓŁ I TYCH KTÓRZY CHCIELIBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ.
JAKO ORGANIZATORZY I JENOCZEŚNIE OPIEKUNOWIE CAŁEJ MŁODZIEŻOWEJ GROMADY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W KOLONIACH A RODZICOM ZA ZAUFANIE .
MAMY NADZIEJĘ, ŻE WSPOMNIENIA BĘDĄ BARDZO MIŁE I ZAPRASZAMY W PRZYSZŁOŚCI:)
 
FUNDACJA "VITA REGIONEM"
 
DZIĘKUJEMY W TYM MIEJSCU POLSKO - NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY ZA FINANSOWE WSPARCIE NASZEGO PROJEKTU I ŻYCZYMY WIELU PODOBNYCH DZIAŁAŃ W INNYCH MIEJSCACH W NASZYM KRAJU I W NIEMCZECH.
 
                                                                                         
 
ZAPRASZAMY TAKŻE NA FACEBOOKA 
 
 
 

WSPOMINKOWY DZIENNIK KOLONII 2015

SOBOTA 11 LIPCA 2015

ZACZĘLIŚMY NASZĄ KOLONIĘ. PIERWSZY DZIEŃ UPLYNĄŁ NA WZAJEMNYM POZNANIU SIĘ. WSZYSTKO BYŁO O.K.

JUTRO DZIAŁAMY DALEJ. KLIKNIJ I ZOBACZ FILM:)

                                                                   

NIEDZIELA 12 LIPCA 2015

NIEDZIELA BYŁA DNIEM BARDZO AKTYWNYM. DO POŁUDNIA ZWIEDZALIŚMY REZERWAT PRZYRODY W PRZEMKOWIE, GDZIE OBSERWOWALIŚMY ROŚLINNOŚĆ I PTACTWO NA TYM TERENIE. JEDNOCZEŚNIE ROBILIŚMY ZDJĘCIA DO KONKURSU. PO OBIEDZIE BYŁY GRY SPORTOWE, WARSZTATY TKACKIE I LUBIANE PRZEZ WSZYSTKICH ANIMACJE JĘZYKOWE. TO BYŁ KOLEJNY BARDZO FAJNY DZIEŃ. JUTRO WYJEŻDŻAMY NA WYCIECZKĘ:) DOKĄD? O TYM JUTRO:)

PONIŻEJ VIDEO. KLIKNIJ I OGLĄDAJ:)

                           

PONIEDZIAŁEK 13 LIPCA 2015

PONIEDZIAŁEK PRZYWITAŁ NAS DESZCZEM, ALE PÓŹNIEJ MIELISMY WIĘCEJ SZCZĘŚCIA BO NA NASZEJ WYCIECZCE BYŁO SUCHO:)( no może z pewnymi wyjątkami)
ODWIEDZILISMY KOTLINĘ JELENIOGÓRSKĄ A W NIEJ SAMĄ JELENIĄ GÓRĘ, KOWARY I CIEPLICE ZDRÓJ GDZIE KORZYSTALIŚMY Z WODNYCH SZALEŃSTW W NOWYCH "CIEPLICKICH TERMACH" WSZYSCY ŚWIETNIE SIĘ BAWILII I PEŁNI WRAŻEŃ JUŻ WIECZOREM WRÓCILIŚMY DO PRZEMKOWA. JUTRO KOLEJNE NIESPODZIANKI:)
 
ZAPRASZAMY DO NASZEGO KINA
 
   

WTOREK 14 LIPCA 2015

WTOREK JUŻ ZA NAMI. KOLEJNY BARDZO AKTYWNY DZIEŃ! RANO UCZESTNICZYLIŚMY W WARSZTATACH PIERNIKOWYCH, GDZIE KAŻDE Z NAS MOGŁO STWORZYĆ DEKORACJE DO WSPANIAŁYCH PIERNICZKÓW PANI WANDZI Z PRZEMKOWA. ŚWIETNA ZABAWA I PRZY OKAZJI PREZENTY DO DOMU:)
W MIĘDZYCZASIE OCZYWIŚCIE DZIAŁANIA W GRUPACH PRZY OPRACOWYWANIU INFORMACJI O NASZYCH REGIONACH, KTÓRE PÓŹNIEJ PRZYDADZĄ SIĘ DO PUBLIKACJI KTÓRA POWSTANIE PO NASZEJ KOLONII. PO OBIEDZIE POJECHALIŚMY DO POLKOWIC GDZIE PRZEZ 2 GODZINY GRALIŚMY W KRĘGLE. BYŁO BARDZO FAJNIE, CHOCIAŻ NIEKTÓRYCH BOLAŁY JUŻ RĘCE. EKSPRESOWO ZWIEDZILIŚMY RYNEK POLKOWICKI (GDZIE NASZE WOKALISTKI NAGRAŁY ZAŁĄCZONY VIDEOCLIPEK)  I WRÓCILIŚMY NA KOLACJĘ. PÓŹNIEJ ODBYŁA SIĘ JESZCZE DYSKOTEKA. WIĘKSZOŚĆ TAŃCZYŁA, ALE BYLI TEŻ "OGLĄDACZE"
JUTRO DALSZE AKTYWNOŚCI. 
 
DZISIEJSZA PORCJA VIDEO WSPOMNIEŃ:)
 
 
      
 
 
 
 
 
 
UWAGA NOWOŚĆ!!!
 
ZAMIESZCZAMY DZISIAJ TAKŻE PIERWSZE INFORMACJE Z KOLONII W SOHLAND!
RODZICÓW, KTÓRZY OCZEKIWALI PRZEPRASZAMY, ALE WYNIKA TO Z PROBLEMÓW TECHNICZNYCH, A DOKŁADNIE BRAKU STABILNEGO DOSTĘPU DO INTERNETU W TEJ MIEJSCOWOŚCI CO BARDZO UTRUDNIA NAM DZIAŁANIE. ALE JAK TO SIĘ MÓWI "PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY" 
 
                                                                         

ŚRODA 15 LIPCA 2015

ŚRODA TO KOLEJNY DZIEŃ KTÓRY PRZYNIÓSŁ NAM PODRÓŻE. TYM RAZEM BYLIŚMY W BOLESŁAWCU, GDZIE MOGLIŚMY ZWIEDZIĆ FABRYKĘ CERAMIKI. PÓŹNIEJ ZOBACZYLIŚMY PIĘKNY, ODNOWIONY RYNEK I WRÓCILIŚMY NA PYSZNY OBIAD. PO POŁUDNIU PRACOWALIŚMY W GRUPACH I SPOTKALIŚMY SIE TEŻ Z PANAMI POLICJANTAMI, KTÓRZY OPOWIADALI O TYM CZEGO POWINNIŚMY SIĘ WYSTRZEGAC, ŻEBY WAKACJE BYŁY ZAWSZE MIŁYM WSPOMNIENIEM:)
PREZENTOWALIŚMY WIECZOREM SWOJE PRACE O REGIONACH W KTÓRYCH ŻYJEMY I PRÓBOWALIŚMY PRZED PIĄTKOWYMI WYSTĘPAMI. 
JUTRO TEŻ CZEKA NAS WYJAZD. GDZIE? O TYM W KOLEJNEJ RELACJI.
 
                                                
 
A CO NA KOLONII W SOHLAND? NAJLEPIEJ ZOBACZCIE NA FILMIE:)
 

CZWARTEK 16 LIPCA 2015

    ALE TEN CZAS BIEGNIE JAK SZALONY! 
 
JUŻ CZWARTEK ZA NAMI. RANO WYJECHALISMY NA CAŁODNIOWĄ WYCIECZKĘ DO STOLICY POLSKIEJ MIEDZI, CZYLI DO LUBINA. TAM ODWIEDZILIŚMY PRAWDZIWĄ KOPALNIĘ MIEDZI! MOGLISMY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA NAD ZIEMIĄ, PONIEWAŻ ZJAZD NA DÓŁ NIESTETY NIE JEST MOŻLIWY DLA GRUP KOLONIJNYCH :( A SZKODA BO ZAPEWNE BYŁOBY TO NAJWIĘKSZE PRZEŻYCIE.
PÓŹNIEJ ZWIEDZILIŚMY PIĘKNY PARK WROCŁAWSKI GDZIE DZIĘKI BARDZO MIŁEMU PRACOWNIKOWI MOGLIŚMY DOWIEDZIEĆ SIĘ MNÓSTWA CIEKAWOSTEK O PTAKACH KTÓRE MOŻNA TAM PODZIWIAĆ. 
NA KONIEC ODWIEZILIŚMY JESZCZE GALERIĘ CUPRUM ARENA. 
WRÓCILIŚMY NA OBIADOKOLACJĘ, PO KTÓREJ JESZCZE MIELIŚMY ZAJĘCIA SPORTOWE I DYSKOTEKĘ. JEDNYM SŁOWEM DZIEŃ WYPEŁNIONY BYŁ "NA MAKSA".
JUTRO TROSZKĘ SPOKOJNIEJ PONIEWAŻ NIGDZIE NIE JEDZIEMY, A CZAS DO OBIADU PRZEZNACZYMY NA PRZYGOTOWANIE PREZENTACJI KOLONIJNYCH TALENTÓW KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 17 W NASZYM KOLONIJNYM AMFITEATRZE:)
 
W tym miejscu jako organizatorzy kolonii możemy podpowiedzieć wszystkim rodzicom, którzy chcieliby zobaczyć swoje pociechy w akcji, że jeśli dysponują wolnym czasem , środkiem lokomocji typu hulajnoga, rower lub nawet samochód :) to mogą dotrzeć do DWDZ w Przemkowie żeby przycupnąć pod drzewkiem i obejrzeć ten program w miłym towarzystwie. Pomyślcie Drodzy Państwo o tym, będzie nam miło)
                                                                                                                                                                                     Fundacja "Vita regionem"
  
A PÓKI CO ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI Z CZWARTKU.
 
   

PIĄTEK 17 LIPCA 2015

PIATEK BYŁ DNIEM SPĘDZONYM W CAŁOŚCI NA TERENIE DWDZ. NIE ZNACZY TO OCZYWIŚCIE ŻE WIAŁO NUDĄ. WRĘCZ PRZECIWNIE. BYŁ TO BARDZO FAJNY DZIEŃ, KIEDY MOGLIŚMY BARDZO DUŻO CZASU SPĘDZIĆ NA ROZMOWACH ALE TAKŻE DZIAŁANIACH BEZ DALEKICH WYJAZDÓW. JUŻ OD RANA PANOWAŁA ATMOSFERA PRZYGOTOWAŃ DO POPOŁUDNIOWYCH PREZENTACJI ARTYSTYCZNYCH, KTÓRE ZAPLANOWANE BYŁY NA GODZINĘ 17. WSZYSTKO ODBYŁO SIĘ BARDZO SPRAWNIE. PUNKTUALNIE ROZPOCZĘŁY SIĘ WYSTĘPY NA LETNIEJ SCENIE A PO NICH RAZEM Z GOŚĆMI, KTÓRZY NAS ODWIEDZILI OBEJRZELIŚMY WSZYSTKIE VIDEO-RELACJE Z DOTYCHCZASOWYCH DNI.
TEGO DNIA ODWIEDZILI NAS M.IN BURMISTRZ MIASTA I GMINY CHOCIANÓW P. FRANCISZEK SKIBICKI, SZEF SCHULANDHEIME BAUTZEN P. ANDREAS STOLTZMANN, DYREKTOR DWDZ P. MONIKA URBANIAK-HALLA ORAZ NASI KOCHANI RODZICE:)
WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE PRZYBYLI NA NASZĄ MAŁĄ UROCZYSTOŚĆ.
PÓŹNIEJ MIELISMY JESZCZE BARDZO FAJNE SPOTKANIE PRZY OGNISKU. PRZED NAMI TAK NAPRAWDĘ JUŻ TYLKO JEDEN DZIEŃ BO W NIEDZIELĘ WRACAMY DO DOMU:(
ALE PÓKI CO ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA TEGO CO DZIAŁO SIĘ DZISIAJ
  
 

SOBOTA 18 LIPCA 2015

OSTATNI DZIEŃ W PRZEMKOWIE. PRZED OBIADEM BYLIŚMY W POLKOWICACH NA ODKRYTYM BASENIE. ZABAWA BARDZO FAJNA, SZKODA ŻE JUŻ OSTATNI RAZ W TYM GRONIE. WIECZOREM JESZCZE ZABAWY, POŻEGNANIE I OSTATNIA NOC. JUTRO RANO SIĘ POŻEGNAMY I BĘDZIEMY TĘSKNIĆ ( CHYBA )

WSZYSTKO CO FAJNE SZYBKO SIĘ KOŃCZY:(

  

NIEDZIELA 19 LIPCA 2015

TO JUZ OSTATNIA RELACJA Z NASZEJ KOLONII. PO ŚNIADANIU ZEBRALIŚMY SIĘ W SALI KOMINKOWEJ, ŻEBY PODSUMOWAĆ CAŁY TURNUS. BYŁY WYRÓŻNIENIA, NAGRODY I ZABAWA W OCENĘ CAŁOŚCI. NA POCZĄTKU BYŁO BARDZO RADOŚNIE I WESOŁO, ALE "IM DALEJ W LAS" TYM WIĘCEJ SMUTKU ZACZĘŁO SIĘ POJAWIAĆ NA TWARZACH. DOTARŁO DO WSZYSTKICH, ŻE TO JUŻ KONIEC I TRZEBA WRACAĆ DO DOMU.
ALE PRZECIEŻ ZABIERAMY WSPANIAŁE WSPOMNIENIA I Z NADZIEJĄ, ŻE SPOTKAMY SIĘ ZA ROK KONTYNUUJEMY WAKACJE:)
 
ZAPRASZAMY DO FORUM KOLONISTÓW GDZIE MOŻEMY SIĘ SKONTAKTOWAĆ JAK ZROBI NAM SIĘ TĘSKNO ZA PRZYJACIÓŁMI.
 
A NA POŻEGNANIE JESZCZE KRÓTKA RELACJA Z POŻEGNANIA.
 
ZAJRZYJCIE TUTAJ CZASEM, MOŻE POJAWI SIE JESZCZE JAKAŚ NIESPODZIANKA :)
 

 

 
 
 

 

 

 

WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA - SCHULAUSTAUCH

Fundacja "Vita regionem" pomaga także przy organizacji wymiany międzyszkolnej dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Chocianowie oraz Oberschule Malschwitz. Zamieszczamy zakładkę dla jej uczestników ze zdjęciami i filmami aby mogli mile powspominać ten wyjazd:)
 

ZAPRASZAMY NA FORUM KOLONISTY

Specjalnie z myślą o bardzo szybko zbliżających się wakacjach i co za tym idzie także nadchodzących koloniach zapraszamy wszystkich kolonistów na FORUM gdzie możecie umieszczać wpisy w celu zapoznania się jeszcze przed wakacjami. Można w ten sposób poznać nowych przyjaciół, żeby już w autokarze "wiedzieć kto jest kim":)
Wpisujcie także swoje oczekiwania i pomysły, które mogą być ciekawe dla całej kolonii. Postaramy się wszystkie interesujące propozycje uwzględnić.
 

          


Nowości

INFORMACJE DLA RODZICÓW (OPIEKUNÓW)

2015-03-17 21:25
Podczas każdej kolonii na naszej stronie umieszczane są aktualne informacje o bieżących działaniach...

—————

ODWIEDZINY NA KOLONII

2015-03-17 21:24
Ze względu na krótki czas trwania kolonii odwiedziny zatroskanych rodziców, dziadków, rodzeństwa...

—————


Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY

    


Kontakt

KOLONIE POLSKO - NIEMIECKIE 2015

FUNDACJA "Vita regionem"

+48 662 234 106
+48 608 478 296